Apie projektą

Kas tai yra?

 

„VET kraujo donorai“ yra duomenų bazė, į kurią kiekvienas šeimininkas gali įregistruoti savo augintinį, atitinkantį donorystės sąlygas, kaip potencialų kraujo donorą. Išsamūs duomenų bazės duomenys yra prieinami registruotiems veterinarams, tad ištikus nelaimei, jie gali greitai ir lengvai rasti tinkamiausią ir arčiausiai esantį augintinį, kurio kraujas gali išgelbėti keturkojį pacientą.

 

Kam to reikia?

 

Kasdien į veterinarijos klinikas atvežami sunkiai sergantys augintiniai. Vieni pateko po automobilio ratais, kiti stipriai susižeidė krisdami, tretiems įsisiurbė užsikėtusi erkė ar staiga dėl ligos pasireiškė mažakraujystė... Šunys, katės, šeškai, triušiai... Dažnai, esant sunkiems atvejams, kraujo perpylimas yra vienintelė viltis išgyventi.

 

Lietuvoje nėra gyvūnų kraujo banko (šiuo metu Kaune veikia tik šunų kraujo bankas), o ir dėl savo savybių ne visų gyvūnų kraujas gali būti saugomas, kol jo prireiks. Vienintelė viltis tokio pat augintinio kraujo donorystė.

 

Daugeliui šeimininkų savarankiškai surasti augintinį, kuris galėtų duoti kraujo jo sergančiam numylėtiniui,  yra sunkiai įveikiama užduotis. Kai tavo augintinis kovoja už gyvybę, skambučiai giminėms ir pažįstamiems su klausimais, kiek jų gyvūnėlis sveria, ar sveikas, kokiomis ligomis sirgęs, menkas malonumas... Pagalbos šauksmas Facebook puslapyje kartais veiksmingas, tačiau kiek tai užtrunka ir kiek kartų tenka nusivilti, kai suskambus pastabėlei pamatai, kad tai tik dar vienas užjaučiantis komentaras?.. Be to, kiekviena sugaišta minutė gali būti lemiama...

 

„VET kraujo donorai“ duomenų bazė leidžia veterinarams greitai rasti tinkamiausia ir arčiausiai esantį kraujo donorą įvairiems augintiniams. 

 

Kas mes esame?

 

„VET kraujo donorai“ yra bendras gyvūnų globos namų „Linksmosios pėdutės“ ir mokymo centro „Geras šuo“ projektas, už kurio finansavimą esame dėkingi UAB „MARS Lietuva“.

 

 

Susisiekite su mumis

 

Registruotis naujienlaiškiui

 
  

Kas gali tapti kraujo donoru

Kraujo donoru gali tapti sveikas, neturintis antsvorio, nesirgęs erkių platinamomis ligomis ir neturėjęs kraujo perpylimo procedūrų augintinis. Gyvūno svoris, amžius ir lytis priklauso nuo gyvūno rūšies. Plačiau apie tai skaitykite čia: ŠUO, KATINAS, TRIUŠIS, ŠEŠKAS, ŽIRGAS

© 2016 VET kraujo donorų duomenų bazė. Visos teisės saugomos.